Menu

Naša filozofia

Názov Nocu vznikol spojením prvých písmen slov Nordic Culture. Severská kultúra nás inšpiruje nás svojim prístupom k surovinám, k ich spracovaniu, ale aj celkovým prístupom k životu, kde je na prvom mieste jednoduchosť, kľud a pohoda, ktoré nájdete aj u nás v Nocu.

V Nocu Vás privíta príjemný, útulne zariadený interiér, v ktorom si každý hneď nájde svoje miesto. Pri jeho návrhu a realizácii sme si dali veľmi záležať na výbere kvalitných materiálov a moderného nábytku, aby každý moment strávený v Nocu bol zážitok. Veríme, že sa nám podarilo vytvoriť úžasné miesto v duchu našej filozofie, Nordic Culture, kde sa budete radi vracať.

V duchu tejto filozofie je zostavené celé naše menu, ktoré predstavuje to najlepšie zo slovenskej, ale aj svetovej gastronómie. Veľký dôraz kladieme na výber surovín, špeciálne na ich čerstvosť a kvalitu, ale aj na dodávateľov, kde uprednostňujeme malých lokálnych pestovateľov, mäsiarov a chovateľov. A to je hlavný dôvod prečo naše jedlo vyzerá chutí lepšie ako inde.

Víno ako zážitok

Naša vínna pivnica, dodávatelia a rovnako tak samotné vína, sú unikátmi. Nejedná sa o typické vína, vyrábané masovo a často chemicky upravované. To, že na etikete niekedy nenájdete nálepku BIO, je len dôkazom toho, že pre daného vinára, je tento fakt už samozrejmosťou.

Naše vína

V Nocu si príde na svoje každý vinár, od neskúsených začiatočníkov, ktorí chcú spoznávať čaro enológie a jedného z najkrajších remesiel s dlhou a urodzenou históriou, ale rovnako tak uspokojíme ja náročnejších a skúsenejších návštevníkov, ktorí chcú degustovať alebo experimentovať.

Naše vína Degustácie